Skip links

Etapy budowy hali stalowej

Hale stalowe mają zastosowanie  w wielu branżach  o różnorodnej  specyfice produkcyjnej i handlowej. Można zorganizować w nich przestrzeń dla magazynu, warsztatu lub placówki przemysłowej, a także dużego targu. W zależności od potrzeb projektowanie i budowa tego typu obiektów z konstrukcji stalowej  będzie dostosowana do specyfiki danej branży. Dowiedz się jakie są poszczególne etapy budowania hali stalowej realizowane przez Alkorstal.

Poznaj potrzeby swojego Klienta!

Projektując hale stalowe należy zadbać o to, aby były one funkcjonalne i spełniały potrzeby Klienta i branży którą klient reprezentuje . Na samym początku współpracy musimy dokładnie określić, jakie przeznaczenie ma mieć organizowana przestrzeń – czy ma to być magazyn, a może zakład przemysłowy? Jakiego typu ma być konstrukcja stalowa, czy będzie przeznaczona do późniejszej rozbudowy? Określamy wymiary hali tj. długość, szerokość oraz wysokość hali. Kiedy tak podstawowe elementy zostaną określone, można zająć się wykonaniem projektu budowlanego oraz projektów technicznych potrzebnych do budowy hali.

Dobry projekt to podstawa!

Projektowanie hali powinno zakończyć się uzyskaniem pozwolenia na budowę. Projekt budowlany projekty techniczne gotowe? Czas na budowę. Budowa hali przemysłowej czy magazynowej zaczyna się od wykonania stóp fundamentowych, oraz podwalin. Kiedy fundamenty są gotowe przechodzimy do montażu konstrukcji stalowej hali na której po zmontowaniu zostania wykonana  elewacja ścienna np. z płyty warstwowej oraz dachu również z płyty warstwowej lub innej technologi określonej w projekcie budowlanym. Następnie przychodzi czas na montaż świetlików lub klap dymowych , bram , okien i drzwi oraz instalacji wewnętrznych i zewnętrznych hali. Na koniec wylewamy posadzkę i obiekt jest gotowy.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wybudowaniu hali dla przemysłu produkcyjnego, motoryzacyjnego czy spożywczego? Skontaktuj się z naszą firmą, przygotujemy dla Ciebie cały proces zaczynając od projektu a kończąc na przekazaniu kluczy do wymarzonego obiektu.


Join the Discussion

Return to top of page